Świeca do masażu - korzyści płynące z masażu woskiem dla zdrowia
Blog

Świeca do masażu - korzyści płynące z masażu woskiem dla zdrowia

Mar 27, 2022

Świece do masażu to świetny sposób na masaż w domu. Możesz ich użyć na sobie lub swoim partnerze. Są wykonane z naturalnych składników, takich jak organiczny olej kokosowy, organiczny olej słonecznikowy i tłoczony na zimno olej sojowy, olej rzepakowy. Ważnym aspektem jest, aby świeca do masażu miała naturalny skład - nie zawierała np. perfum, które mogą podrażniać skórę. 

 

Jakie są zalety używania świec do masażu w domu?

Świece do masażu zapewniają relaksujące i kojące doznania dla zmysłów. To dlatego, że są wykonane z naturalnych składników. Świece do masażu z wosku rzepakowego nie zawierają żadnych chemikaliów ani ostrych dodatków, które można znaleźć w innych rodzajach świec - takich jak parafina i wosk sojowy. Wydzielają również przyjemny i uspokajający zapach, który pomaga rozluźnić mięśnie i wyciszyć umysł.

Domowe świece do masażu są wykonane z wosku rzepakowego, który jest surowcem odnawialnym; oznacza to, że można ją uprawiać bez szkody dla środowiska. Wosk rzepakowy nie pozostawia również toksycznych pozostałości, gdy spala się, podobnie jak inne rodzaje wosków, takie jak parafina, która po spaleniu może pozostawić rakotwórcze chemikalia.

Świeca do masażu jest idealna dla osób, które chciałyby poddać się relaksującemu masażowi, ale nie mają czasu na wizytę w spa. Istnieją różne rodzaje świec do masażu, które przynoszą wiele korzyści. Może być stosowany jako aromaterapia, łagodzenie bólu, a nawet jako anti-aging. Dodatkowo masaż woskiem sprawia dodatkowe doznania dla Ciebie lub partnera. 

 

Jak wybrać świecę do masażu?

Wybierając dobrą świecę do masażu, należy wziąć pod uwagę pewne rzeczy. Kolor świecy, rodzaj wosku, wielkość świecy i jak długo ma trwać?

Wiele osób kupuje świece w oparciu o preferencje dotyczące zapachu lub koloru, ale nie są to cechy, które faktycznie wpływają na to, jak dobrze świeca wykonuje swoją pracę. Ważniejsze jest rozważenie, jak długo to potrwa, ponieważ jeśli planujesz używać go codziennie, możesz kupić taki o wyższej temperaturze topnienia, aby szybko się nie wypalił. Kolejnym aspektem i chyba najważniejszym jest rodzaj wosku. Ważne jest, aby ten był naturalny np. wosk rzepakowy i nie zawierał chemicznych substancji i perfum. 

 

Wnioski i końcowe przemyślenia na temat świec do masażu

Świeca do masażu jest nie tylko dobra ze względu na swój zapach i emitowane przez nią światło, ale także zapewnia organizmowi pewne korzyści terapeutyczne. Może rozgrzać sztywne mięśnie, rozluźnić napięte stawy i zapewnić ulgę w bólu mięśni lub stawów, które możesz odczuwać podczas ćwiczeń lub długiego dnia aktywności.

Idealnym przykładem terapeutycznej świecy wykonanej z wosku rzepakowego jest świeca La Vie Skin, która zapewnia „długotrwałe i terapeutyczne” wrażenia zarówno podczas, jak i po użyciu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany