Niesamowite zalety róży alpejskiej w branży kosmetycznej
Blog

Niesamowite zalety róży alpejskiej w branży kosmetycznej

Mar 27, 2022

Czym jest róża alpejska?

Róża alpejska to wytrzymała roślina, która może być uprawiana w większości klimatów i może wytrzymać zimową pogodę. Zdrowotne właściwości róż alpejskich sprawiają, że są one idealne dla osób z alergiami, astmą lub problemami z oddychaniem. Róże alpejskie są doskonałymi kwiatami ciętymi i mogą przetrwać nawet do trzech tygodni, jeśli są odpowiednio pielęgnowane.

 

Róże alpejskie do pielęgnacji skóry

Róże alpejskie mają wiele zalet w pielęgnacji skóry. Te kwiaty to świetny sposób na pozbycie się trądziku, egzemy i łuszczycy. Ponadto czystej postaci wyciąg z róży alpejskiej ma właściwości odmładzające! 

Róże alpejskie są używane od wieków do celów leczniczych. Były używane do leczenia wielu dolegliwości. Na przykład w XVIII wieku używano ich do leczenia malarii, żółtej febry i gruźlicy. Róże alpejskie są nie tylko dobre na leczenie, ale także niesamowicie pachną!

Dzięki swojej adaptacji do trudnego otoczenia, róża alpejska ma dla skóry właściwości regenerujące, odbudowujące i ochronne. Jeśli pozyskanie jej komórek macierzystych jest odpowiednie, eliksir z tego kwiatu jest najlepszym środkiem przeciwstarzeniowym.  

 

Ekstrakt z róży alpejskiej

Pozyskanie czystego ekstraktu z róży alpejskiej nie jest łatwym procesem. Dla jednego litra czystej postaci płynu potrzeba 24 ton płatków róży! W praktyce dla produktu o pojemności 50ml potrzeba jest cała ciężarówka płatków róży. To właśnie dlatego produkty z czystym ekstraktem z róży alpejskiej są tak kosztowne. 

 

Czy róża alpejska naprawdę działa?

Składniki aktywne róży alpejskiej hamują karbonylację protein skóry – nieodwracalny i nie dający się naprawić, związany ze starzeniem się proces, który wywołują reaktywne cząsteczki tlenu oraz mają działanie przeciwwirusowe. Komórki macierzyste tego niezwykłego kwiatu gwarantują prawidłową reakcję skóry na czynniki zewnętrzne, chroniąc komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV, wolnymi rodnikami i podrażnieniami. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany