W jaki sposób naturalne suplementy diety wspierają walkę z nadwagą?
Blog

W jaki sposób naturalne suplementy diety wspierają walkę z nadwagą?

Mar 27, 2022

Odchudzanie nie jest łatwe, o czym wie każdy, kto kiedykolwiek próbował zrzucić zbędne kilogramy. Wymaga ogromnego zaangażowania, ponieważ przygotowujemy odpowiednio zbilansowane posiłki oraz włączamy w nasz tryb życia aktywność fizyczną. Nic dziwnego, że chcielibyśmy, aby proces ten przebiegał z maksymalnie dużą efektywnością. Czy suplementy diety mogą nam w tym pomóc?

Składniki suplementów na odchudzanie

Substancje aktywne w preparatach wspomagających utratę kilogramów możemy podzielić na trzy główne grupy:

  • hamujące nadmierny apetyt
  • blokujące wchłanianie tłuszczów i węglowodanów z przewodu pokarmowego
  • przyspieszające spalanie tłuszczu.

 

Do pierwszej kategorii zaliczamy przede wszystkim błonnik, który pęczniejąc w jelitach, zmniejsza łaknienie. Podobny efekt przynosi stosowanie chromu, chociaż jego działanie jest inne — stabilizuje poziom glukozy we krwi i zapobiega jej gwałtownym spadkom, co wydłuża czas po posiłku, którym stajemy się głodni. Składniki blokujące wchłanianie makroelementów to głównie spirulina, chitozan i wyciąg z herbaty. Z kolei suplementy wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej zazwyczaj mają w składzie kofeinę, wyciąg z liści zielonej herbaty oraz ekstrakt z pieprzu kajeńskiego. To składniki podkręcające metabolizm, przez co znacznie zwiększają efektywność treningów.

Czym kierować się przy wyborze suplementu?

Wybierzmy przede wszystkim skład dopasowany do naszych potrzeb. Najlepsze są naturalne suplementy diety wspomagające odchudzanie, które łączą ze sobą kilka kierunków działania, np. MyBody Slim Booster. Zawiera on ekstrakt z herbaty standaryzowany na zawartość epigallokatechin o działaniu m.in. antyoksydacyjnym i termogennym, chrom i ekstrakt z cynamonu przyczyniające się do przedłużenia uczucia sytości po posiłku, a także kofeinę oraz kapsaicynę (pochodzącą z ekstraktu z papryki chili), które przyspieszają spalanie tłuszczu i podkręcają metabolizm. Wielokierunkowe działanie wydaje się najbardziej efektywnym wspomaganiem procesu odchudzania.

Pamiętajmy, że dieta i aktywność fizyczna jest niezbędna podczas redukcji wagi. Suplementy będą wspomagać proces odchudzania, ale bez naszej silnej woli nie osiągniemy sukcesu. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany