Odchudzanie a odpowiednia suplementacja
Blog

Odchudzanie a odpowiednia suplementacja

Mar 27, 2022

Czynników, które spowodować mogą szybkie przybranie na wadze, jest wiele. Choroby nieodpowiednia dieta, ciąża, stres, zmiany hormonalne czy niewystarczająca ilość ruchu. Przez nadprogramowe kilogramy źle czujemy się sami ze sobą; nie bez znaczenia jest także negatywny wpływ otyłości na zdrowie. W takiej sytuacji, prócz diety i ruchu na świeżym powietrzu, z pomocą przychodzą suplementy diety wspierające odchudzanie. Czym się kierować przy ich wyborze?

Dostępne rodzaje

Rozróżniamy trzy podstawowe kategorie suplementów odchudzających. Te, które powodują hamowanie łaknienia, blokowanie wchłaniania tłuszczu oraz spalanie tłuszczu. Należy pamiętać, że niezależnie od tego, do jakiej kategorii się zaliczają, naturalne suplementy diety produkowane są na bazie wyciągów z ziół i roślin o charakterze leczniczym.

Pierwsza grupa to preparaty przeznaczone dla osób, które nie mogą powstrzymać apetytu. Środki te często posiadają w składzie guaranę, kofeinę lub wyciąg z fasoli.

Preparaty blokujące wchłanianie tłuszczu zalecane są zaś osobom, które pragną (prócz zmiany nawyków żywieniowych) uprawiać intensywne sporty. Z pomocą tych suplementów można zmniejszyć wchłaniania tłuszczu o jedną trzecią. Fakt, że działają tylko w obrębie układu trawiennego, niewątpliwie wpływa na bezpieczeństwo ich stosowania.

Trzecia, bardzo popularna grupa, to tzw. fat burnery. Przychodzą na ratunek osobom, które z uwagi na charakter wykonywanej pracy lub inne czynniki, nie są w stanie zapewnić organizmowi odpowiedniej dawki ruchu w ciągu dnia.

Co istotne, wiele preparatów łączy w sobie kilka bądź nawet wszystkie spośród wyżej wymienionych cech.

Który suplement wybrać?

Ciekawym produktem jest suplement o wielopłaszczyznowym działaniu – MyBody Slim Booster stworzony przez La Vie Skin. Za eliminację tkanki tłuszczowej odpowiada tu ekstrakt z herbaty zawierający cenne epigallokatechiny walczące z cholesterolem. Pokrzywa pomaga hamować apetyt, a zawartość cynamonowca wywołuje uczucie sytości i poprawia komfort układu trawiennego. Spalanie tkanki tłuszczowej dodatkowo wspomaga ekstrakt z papryczki chili (5% kapsaicyny). Zawarta w produkcie kofeina przyspiesza przemianę materii. Chrom natomiast reguluje poziom glukozy i utrzymuje substancje odżywcze na właściwym poziomie. Jak widać, produkt ten jest jednym z najbardziej zaawansowanych i aktywnych biologicznie suplementów.

Przeglądając naturalne suplementy diety, warto więc przede wszystkim poznać swoje ciało i sprecyzować jego potrzeby. Redukcja tkanki tłuszczowej, utrata kilogramów, utrzymanie masy ciała, pobudzenie metabolizmu i brak efektu jo-jo – dzięki odpowiedniemu wyborowi składników odżywczych wszystko to możemy mieć w zasięgu ręki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany