Kompletny przewodnik po kremach na dzień i dlaczego ich potrzebujesz dla swojej skóry
Blog

Kompletny przewodnik po kremach na dzień i dlaczego ich potrzebujesz dla swojej skóry

Mar 27, 2022

Co to jest krem na dzień i dlaczego jest ważny dla Twojej skóry?

Krem na dzień zazwyczaj zawiera składniki nawilżające, takie jak gliceryna, oleje mineralne i oleje roślinne. Te składniki pomogą zapobiec wysychaniu skóry w ciągu dnia. Krem będzie również zawierał filtr przeciwsłoneczny UV lub inne składniki chroniące przed słońcem, takie jak dwutlenek tytanu, tlenek cynku, oktokrylen, awobenzon, oktyzalan lub homosalan. 

Krem nawilżający na dzień jest dostępny w różnych formułach, w zależności od tego, jak chcesz go używać. Różne formuły mają do zaoferowania różne korzyści.

Dla uzyskania optymalnych rezultatów krem na dzień należy stosować codziennie rano przed nałożeniem makijażu. Bardzo ważne jest, aby krem miał lekką konsystencję, dobrze się wchłaniał i nie rolował się! 

 

Jakie są rodzaje kremów na dzień?

Istnieją różne rodzaje kremów na dzień. Oferują różne poziomy nawilżenia i ochrony przed czynnikami środowiskowymi.

W zależności od rodzaju skóry możesz potrzebować lekkiego kremu na dzień, który nie zatyka porów i jest dla skóry ze skłonnością do trądziku. Jeśli masz suchą, wrażliwą skórę, będziesz potrzebować cięższej formuły z większą ilością składników ochronnych, takich jak SPF.

Istnieją trzy główne rodzaje kremów na dzień: podstawowe kremy nawilżające, przeciwstarzeniowe i wielofunkcyjne.

Podstawowe środki nawilżające zapewniają tymczasowe nawilżenie twarzy, jednocześnie chroniąc skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV i czynnikami środowiskowymi z SPF 15 lub wyższym. Kremy przeciwstarzeniowe na dzień nawilżają i wygładzają zmarszczki, aby nadać cerze młodzieńczy wygląd, podczas gdy kremy wielofunkcyjne zapewniają wszystko to, co robią podstawowe środki nawilżające.

 

Znaczenie regularnego nawilżania

Skóra człowieka potrzebuje wody, aby była nawilżona i zdrowa, a najlepsze środki nawilżające do skóry suchej i wrażliwej utrzymają ten stan.

Często słyszymy o tym, jak ważne jest regularne nawadnianie, ale często nie podejmujemy niezbędnych środków, aby nasza skóra była nawilżona przez cały dzień. Na rynku dostępnych jest wiele środków nawilżających, które pomogą rozwiązać ten problem, ale znalezienie odpowiedniego może wymagać kilku prób i błędów ponieważ większość produktów nie jest uniwersalnych. Istnieją jednak kremy, które są przeznaczone do każdego rodzaju skóry. Zostały one przebadane dermatologicznie na grupie odbiorców a ich skuteczność została poparta przez laboratorium. 

 

Jakich składników szukać w kremie na dzień?

Jak już wspomnieliśmy, ważne jest aby krem na dzień posiadał nie tylko bardzo dobrą konsystencję i dobrze się wchłaniał - najlepszy skład kremu to podstawa. Musimy pamiętać, że to co znajduje się w kremie jest nakładane bezpośrednio na naszą skórę. Dlatego też wybierajmy najlepsze i sprawdzone składniki!

Główne cechy, które powinien zapewniać krem na dzień to:

- chronić przed promieniowaniem przeciwsłonecznym
- zabezpieczać przed utratą wody
- spowalniać proces starzenia
- redukować zmarszczki 
- wyrównywać koloryt skóry
- poprawiać ogólny wygląd skóry

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany