Codzienne oczyszczanie twarzy – jakie kosmetyki wybrać?
Blog

Codzienne oczyszczanie twarzy – jakie kosmetyki wybrać?

Mar 27, 2022

Oczyszczanie twarzy jest bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji. Właściwe przygotowanie skóry do nałożenia kolejnych kosmetyków pozwala na szybsze wchłanianie składników aktywnych i umożliwia osiągnięcie zamierzonego efektu. Jednak na rynku dostępnych jest wiele propozycji produktowych, co sprawia ogromne trudności w doborze odpowiedniego kosmetyku dla danego typu cery.

Rodzaje kosmetyków oczyszczających

Najpopularniejszym preparatem do oczyszczania twarzy jest bez wątpienia płyn micelarny. Jednak sam płyn może nie wystarczyć, aby dokładnie umyć twarz i warto uzupełnić jego działanie. Wśród produktów znajdziemy także:

  • olejek do mycia twarzy,
  • żel oczyszczający,
  • mleczko do demakijażu,
  • piankę do oczyszczania twarzy.

Mleczko ze względu na zawartość substancji oleistych dokładniej zmywa makijaż, jednak konsystencja tego kosmetyku jest dość ciężka, więc może zapychać pory. Olejki również świetnie rozpuszczają kosmetyki kolorowe, natomiast wymagają one dwuetapowego oczyszczania, gdyż pozostawiają na skórze tłustą warstwę, którą trzeba zmyć kolejnym preparatem. Żele są pozbawione tego efektu i można je stosować pojedynczo, trzeba jednak uważać na skład — czasem bywa bardzo agresywny, przez co może wysuszać lub podrażniać skórę.

Pianka oczyszczająca do twarzy — rozwiązanie idealne?

Pianki są delikatniejsze od pozostałych rozwiązań, sprawdzają się więc przy każdym rodzaju cery. Oczywiście wszystkie kosmetyki należy dobierać konkretnie pod swoje potrzeby, w zależności, czy problemem są naczynka, nadmiar sebum czy suchość skóry. Pianka do czyszczenia twarzy wydaje się być kosmetykiem uniwersalnym ze względu na dużo delikatniejszą konsystencję w porównaniu do żelu czy olejku. Warto rozglądać się za wartościowym składem, który znajdziemy np. w piance La Vie Skin High Effective Cleansing Foam, gdzie za oczyszczanie odpowiada ekstrakt z oczaru wirginijskiego, a gliceryna i kompleks składników roślinnych zapewniają nawilżenie, łagodzenie i ochronę przed podrażnieniami. Naturalny skład gwarantuje skuteczne oraz bezpieczne oczyszczenie i tonizowanie, nawet w przypadku osób ze skłonnością do alergii czy skórą wrażliwą. Dodatkowo ta nowoczesna, aktywną formuła przyspiesza procesy regeneracji komórek, przez co przywraca skórze zdrowy wygląd i blask. Niezależnie od tego, czy stosowany będzie żel, olejek czy pianka oczyszczająca do twarzy, warto wybrać rozwiązanie zapewniające maksimum komfortu i wygody, aby codzienna pielęgnacja stała się przyjemnym, wyczekiwanym rytuałem i przygotowywała skórę do wchłaniania substancji odżywczych z kremów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany